т.:(044) 362-54-78, т/ф.:(044) 277-39-01
м.Київ, вул. Лебедєва-Кумача, 6
050-982-52-93
067-218-04-35

Каталог статей

Головна » Статті » Статті про огорожі

Огорожі
  Основна роль огорожі - це забезпечення безпеки пересування по сходових маршів, мостах, майданчиків для огляду і іншим територіям. Величезна різноманіття матеріалів які використовуються для виготовлення огорож. Так поряд з деревом для виготовлення огороджувальних конструкцій і балюстрад можуть застосовуватися ковані, литі, зварні деталі з чорних і кольорових металів з різними видами гальванічних покриттів. Надзвичайно красиво і витончено, пластично і міцно виглядають порожні скляні тятиви гвинтових і еліптичних сходів, а також прозорі опори огороджень із триплексного, акрилового і полікарбонатного скла, кришталю і кераміки в поєднанні з елементами латуні та нержавіючої сталі. Кам'яні огорожі маршових сходів, асоціюються з солідним і респектабельним житлом. Тому поряд із забезпеченням безпеки у огородження існує ще одна функція - огорожа несе на собі стилістичну навантаження. Бездоганна обробка мостів, сходів, майданчиків для огляду не тільки надає всій конструкції закінчений вигляд, а й органічно вписує її в інтер'єр приміщення, міський чи присадибної території.
  Стилістичну роль огорожі справді складно переоцінити, так наприклад зовнішній вигляд сходів значною мірою визначається її огорожею, яка повинна бути не тільки міцним, а й архітектурно виразним. Ці елементи конструкції не тільки забезпечують людям зручність та безпеку при пересуванні по сходах, але і є головними її прикрасами. Роль огородження в зовнішньому оформленні сходів величезна - якщо недоліки сходового маршу іноді можна приховати килимовим покриттям, то огородження завжди добре видно. Тому від того, який вигляд вони мають, залежить загальний вигляд сходів.

  Залежно від матеріалу виготовлення сходових огороджень їх прийнято поділяти на:

  • Металеві, які мають корозійну стійкість, тому що зазвичай їх використовують на вулицях. Вони мають підвищену міцність, не окислюються і гігієнічні. Легкість у застосуванні і ремонтопридатність робить металеві сходові огородження найбільш затребуваними.
  • Дерев'яні, які мають гарний зовнішній вигляд, естетичні та екологічні, міцні і довговічні. Такі сходові огородження, як правило, масивні, і підійдуть не кожному інтер'єру.
  • Пластикові сходові огородження володіють меншою міцністю, але їх легкість і доступність приваблює більшість покупців. Вони легкі в збиранні та експлуатації, будь-який зіпсований пластмасовий елемент огорожі може бути частково замінений.
  • Скляні - менш міцні, але оригінальні і привабливі. Такий вид сходових огороджень додасть інтер'єру легкості і повітряності, витонченості і плавності.
  • Бетонні - дуже довговічний вид сходових огороджень, як правило, знаходить широке застосування в громадських місцях.
  • Комбіновані - сходові огородження, створені на основі різних матеріалів. Кожен матеріал здатний окремо підкреслити різні елементи в інтер'єрі.

  Вибір матеріалу, з якого виготовляються огородження так само на пряму залежить від місця, де воно буде розташоване. Так, наприклад вуличні огорожі повинні бути виконані з матеріалів які мають достатню твердість, щоб чинити опір випадковим подряпин і ударів; достатню міцність до стирання, щоб не сколюватися і не стиратися від зношування; достатню еластичність, щоб не тріскатися при викривлення деревини (у разі її використання) . Крім цього, мати певну стійкістю до дії вологи, тепла і світла. Тому дуже важливо підібрати матеріали огорожі та покриття для завершальної обробки, з огляду на вплив середовища, в якому огорожу буде експлуатуватися не залежно від того чи буде це огорожа сходів, що ведуть на ганок садового будиночка, оглядового майданчика або балкона.
  Технологічність металу і майстерність виконавця дозволяють створити найрізноманітніші форми перильної огорожі навіть з прямолінійних елементів, не вдаючись до технології кування і гнуття. Металеві проміжні стійки можуть встановлюватися не тільки вертикально, але й паралельно осі сходового маршу і навіть під деяким кутом. Варіантів може бути безліч.
  Метал для перил може піддаватися різній гальванічній обробки (хромування, нікелювання і т.д.). Оброблений таким чином метал в поєднанні з точеними елементами може дати вражаючі результати. У цьому випадку застосовувати зварювальні роботи при збиранні не можна. Висока температура, що виникає під час горіння зварювальної дуги, руйнує гальванічне покриття. У даному випадку застосовують різьбові з'єднання, виконуючи гайки методом точіння і фрезерування різної декоративної форми. Але особливої краси перильного огорожі сходів домагаються, заповнюючи отвір між опорними стійками гнутими металевими елементами. Хитромудрі форми гнутих елементів отримують методом холодного кування та згинання за допомогою самих різних пристосувань.
  Установку гнутих елементів по місцю і їх з’єднання між собою можна виконати на заклепках або електродуговим зварюванням. Зварювання в даному випадку є переважним, оскільки складна форма завитків не завжди дає можливість просвердлити в потрібному місці отвір під заклепку і підібратися для закріплення.
  Металеві перила можна застосовувати незалежно від того, з якого матеріалу виготовлені сходи. Вони однаково добре підходять до металевих, бетонних чи дерев'яних сходів, застосовуються з металевими, пластиковими або дерев'яними поручнями.
  Залежно від способів кріплення поручнів сходові огородження підрозділяються: з вертикальним кріпленням поручнів, горизонтальним, настінним. 
   Різниця може полягати тільки в методах кріплення. Так, до металевих сходових маршів перила кріпляться за допомогою зварювання або болтовими з’єднаннями. У бетонних сходах для цієї мети звичайно передбачають спеціальні заставні пластини, до яких згодом приварюють перильні стійки. До дерев'яних сходових маршів стійки перильного огорожі звичайно кріплять або за допомогою болтових з'єднань, або за допомогою шурупів через спеціально виготовлені для цієї мети фланці. Фланці приварюють до стійок поручнів, а потім вже шурупами кріплять до сходових маршів.
  Для виготовлення металевих перил можна використовувати метал найрізноманітніших профілів (від звичайної сталевої арматури та труб різного діаметру, до смугових і листових деталей найхимернішої форми). Часто для виготовлення перил застосовують профілі з алюмінію і його сплавів. Як зробити кручений металевий поручень для гвинтових сходів, знає далеко не кожен, і часом ця проблема залишається невирішеною. Такий поручень можна зробити із звичайної труби або металевого стрижня. Для цього трубу (діаметром 32-50 мм), що дорівнює по довжині виготовляється поручню, загинають у вигляді спіралі. Діаметр спіралі повинен бути рівним діаметру сходового гвинта. Після цього спіраль витягають по довжині, формуючи таким чином поручень необхідної конфігурації. Якщо такий поручень просто пофарбувати, то фарба від постійного контакту з руками швидко витирається. Тому металевий поручень краще укласти в пластикову оболонку.
   Взагалі, поручні для металевих перил найкраще робити з деревини. Метал дуже добре поєднується з її текстурою і, крім того, дерев'яні перила набагато практичніше. Кріплення дерев'яного поручня до металу виконують так. Спочатку до перил приварюють поручень з металевої смуги, в якому просвердлені отвори, призначені для кріплення. У нижній частині дерев'яного поручня роблять вибірку під розмір цієї смуги. Поручень накладають на смугу і знизу кріплять за допомогою шурупів.
   Поручень із пластику кріпиться за допомогою спеціально для цієї мети виконаними буртиками, які виготовляються в процесі виливки поручня. Перед установкою поручень нагрівають і насаджують буртиком на металеву пластину. Після охолодження пластик твердне і міцно закріплюється на металевій смузі. Можливі варіанти кріплення пластмасового поручня за допомогою шурупів.
     Металеві поручні можуть мати заповнення з самих різних матеріалів. Для цього застосовуються дерев'яні або пластмасові щити, високоміцне скло і навіть вітражне заповнення. Але при всьому цьому різноманітті слід пам'ятати, що гострі металеві кромки і кути можуть служити причиною травм. Тому всі кромки потрібно ретельно зачищати, а кути краще виконувати з загином.
  З урахуванням всього вище сказаного останнім часом вибір матеріалу з якого виготовляється огорожу все частіше і частіше падає на нержавіючу сталь. Це пояснюється практичними та економічними інтересами. До практичних інтересам відносяться висока міцність такого огородження при порівняно малому зайнятому просторі, відсутність необхідності фарбування елементів огорожі, високий термін експлуатації нержавіючої сталі та її невибагливість до умов навколишнього середовища. До економічних належать низька відносна вартість огорож і найкоротші терміни їх виготовлення. Крім того, огорожі з нержавіючої сталі, справді здатні стати стильовою домінантою в інтер'єрі. На відміну від своїх конкурентів - кам'яних і дерев'яних огорож огородження з нержавіючої сталі більш вдало поєднуються з безліччю інших матеріалів, що надає практично необмежені можливості для дизайнера.

Останні новини, каталоги, прайси, статті, приклади робіт компанії "Статус Груп" можна переглянути на головній сторінці. Також радимо завітати до нашого Інтернет-магазину.
Категорія: Статті про огорожі | Додав: Bratello (08.02.2010) | Автор: Bratello E
Переглядів: 2441 | Теги: н/ж, перила, сходи, дерево, скло, граніт, Пластик, огорожа, камінь, східці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Субота, 20.04.2024, 09:18
Вітаю Вас Гість

Форма входу

Переклад сайту

Категорії розділу

Статті про сходи [10]
В цій категорії зібрані статті, що стосуються сходів. Тенденції у сфері дизайну, архітектури інтер'єру та екстер'єру, із застосуванням новітніх технологій виробництва сходів.
Статті про огорожі [15]
В розділі зібрані статті про перильні огорожі, огорожі терас та балконів, вікон. Новітні тенденції, матеріали, дизайн, технології виробництва тощо.
Статті про козирки [10]
В розділі зібрані статті про все, що стосується козирків. Системи кріплення, матеріали виготовлення, дизайн, технології виробництва, новітні тенденції.
Статті про металообробне обладнання та художню ковку [23]
В розділі зібрані статті про новітнє металообробне обладнання, верстати для декоративно-художньої ковки металу, технології виробництва та застосування.

Пошук по магазину


Пошук по сайту


Валюта

Теги

Наше опитування

Оцініть наш сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 1

Новини

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0