т.:(044) 362-54-78, т/ф.:(044) 277-39-01
м.Київ, вул. Лебедєва-Кумача, 6
050-982-52-93
067-218-04-35

Каталог статей

Головна » Статті » Статті про металообробне обладнання та художню ковку

Художня ковка. Метали
  Художня ковка – метали, що використовуються для виготовлення кованих виробів.
 
  1. Залізо
- блискучий сріблясто-сірий метал. Густина заліза - 7,874 г / куб, см (при 20 ° С). Температура плавлення - 1539 ° С, температура кипіння - близько 3200 ° С. Широка поширеність заліза поєднується з цінними фізичними та механічними властивостями. По-перше, залізо пластичне і легко піддається механічній обробці: різанню, куванню, штампуванню, прокату і т.п.

   По-друге, воно має сильний магнетизмом. При нагріванні до 769 ° С (так званої "точки Кюрі") залізо втрачає магнітні властивості і залишається немагнітним при всіх подальших перетвореннях.
  По-третє, зміна температурного режиму обробки заліза приводить до перебудови його кристалічної структури, що супроводжується зміною фізичних характеристик металу.
  В умовах високої вологості залізо легко окислюється і покривається іржею. Одним з найбільш ефективних методів захисту заліза від корозії є вороніння - термічна обробка при температурі вище 600 ° С, в результаті якої метал покривається тонкою оксидною плівкою.
   Залізо, що містить мінімальну кількість домішок, має високу корозійну стійкість, яку можна порівняти зі стійкістю благородних металів. Однак одержання чистого заліза ускладнене і коштує дуже дорого. Тому в практичній діяльності людини використовуються різні залізні сплави, серед яких особливе місце займають залізо-вуглецеві метали: сталь, чавун і феросплави. Додавання вуглецю змінює властивості заліза, який робить його іншим металом з іншими фізичними властивостями, більш придатними для практичних цілей. Саме сталеві або чавунні вироби прийнято називати "залізними".

   2. Чавун
  Чавун являє собою сплав заліза з вуглецем (зазвичай близько 4%). Крім згаданих елементів, чавун містить домішки кремнію, марганцю, фосфору, сірки та ін.
   Для виготовлення кованих виробів із чавуну використовують тільки метод лиття, так як із-за високого вмісту вуглецю чавун не піддається ні куванню, ні зварюванню.

   3. Сталь
   Сталь - це сплав заліза з вуглецем відсоток якого не перевищує 2%. На відміну від чавуну, сталь легко піддається пластичній деформації, особливо при високих температурах. Саме ця властивість сталі зробило її найпопулярнішим металом для ковки.
   Фізичні, а значить, і технологічні властивості сталі в першу чергу залежать від процентного вмісту утворюючих її елементів: вуглецю і додаткових домішок, неминучих в процесі виробництва. Стосовно до вуглецю, загальне правило таке: з підвищенням відсотка змісту вуглецю підвищується пружність сплаву, але зменшується його ковкість.

   4. Вуглецева сталь
   Сталь, яка містить до 1,7% вуглецю, називається вуглецевою.
   Для ручного кування найбільше підходить сталь з низьким вмістом вуглецю (від 0,1 до 0,3%) і легуючих домішок (до 1%). Це м'який і пластичний метал, що легко кується, добре зварюється, легко ріжеться і піддається хімічній обробці. Згідно з ГОСТ 380-71 сталі мають марки від 0 до 6. У спеціальній літературі сталі позначають буквами "Ст".
   Найчастіше для кованих виробів використовують маловуглецеві сталі марок Ст0, Ст1, Ст2 і СТЗ, які добре гнуться, чудово піддаються зварюванні і не гартуються. Така сталь містить до 0,23% вуглецю. Із стали Ст0 виготовляють будівельну арматуру, огородження та інші спорудження малої міцності. Сталь Ст1 і Ст2 використовують для створення зварних конструкцій, фланців, болтів. Сталь СтЗ йде на виготовлення цвяхів, болтів, гайок та інших металовиробів.
   Середньовуглецева (конструкційна) сталь містить до 0,85% вуглецю. Таку сталь відрізняє гарна ковкість і загартованість, але вона погано піддається зварюванню. У промислових умовах з неї виготовляють переважну більшість металевих виробів.
   Для виробництва інструментів і частин механізмів, які зазнають значного зносу, використовують високовуглецеву, або інструментальну, сталь, що містить від 0,6 до 1,35% вуглецю. Така сталь важко піддається куванню і зварюванню.
   Крім вуглецевої сталі, інструменти виготовляють зі швидкорізальної сталі, яку позначають буквою "Р", і шарикопідшипникової сталі, позначається літерою "Ш". Швидкорізальна сталь витримує велику температуру при високій швидкості різання, тому з неї роблять свердла по металу, токарні різці та фрези. Шарикопідшипникова сталь відрізняється високою міцністю і низьким коефіцієнтом тертя.

   5. Легована сталь
   Вуглецева сталь з добавками хрому, нікелю, молібдену, вольфраму та інших елементів, називається спеціальною або легованою (від німецького дієслова "legieren" - "сплавляти"). Легуючі елементи так чи інакше впливають на властивості сплаву в цілому.
   Незначні домішки кремнію і марганцю не роблять істотного впливу на якості вуглецевої сталі. Зазвичай вміст кремнію в сталі не перевищує 0,3%, а вміст марганцю - 1%. Великий відсоток марганцю знижує шкідливий вплив домішки сірки, роблячи сталь більш міцною і твердою. Значні домішки кремнію збільшують пружність і твердість металу, але знижують його зварюваність і в'язкість.
   Навіть незначні домішки сірки або фосфору різко знижують пластичність металу. Вміст сірки більше 0,04% провокує червоноламкість металу - крихкість в гарячому стані, а наявність фосфору більш 0,05% викликає холодноламкість - крихкість при низьких температурах. Домішки сірки і фосфору утворюються в процесі виплавки сталі.
  Домішки хрому і вольфраму збільшують міцність і зносостійкість сталі, але одночасно роблять її менш пластичною. Таку сталь складно кувати, тому що вона зберігає твердість при температурі червоного розжарювання (близько 600 ° С). З-за зниженої теплопровідності сплаву нагрівання заготовки здійснюється дуже повільно.
  Добавка ванадію позначається на сталі позитивним чином: значно збільшує його ковкість і зменшує утворення окалини.
  Домішок нікелю підвищує міцність сталі, робить її більш стійкою до корозії.
  Домішок молібдену надає сталі жароміцність, а також підвищує її в'язкість.
  Леговані стали зазвичай використовують для виготовлення металообробних інструментів.

   6. Алюміній і його сплави
   Алюміній - легкий метал сріблясто-білого кольору.
   Густина алюмінію - 2,699 г / куб, см.
   Міцність чистого алюмінію - 60-80 Мн/м2 (тобто 6-8 кгс/мм2).
   Температура плавлення - 660,24 ° С, температура кипіння - близько 2500 ° С.
  Алюміній має невисоку міцність і крихкість. Метал дуже пластичний: легко витягається в дріт і прокочується у фольгу завтовшки близько 0,005 мм. Алюміній - прекрасний провідник електрики. Поверхня металу завжди покрита дуже тонким шаром природної прозорої плівки, яка миттєво відновлюється навіть у разі її пошкодження. Окисна плівка захищає метал від дії повітря, води і деяких кислот, тому вироби з алюмінію не схильні до корозії і не змінюються ні на повітрі, ні у воді. Завдяки плівці алюміній відбиває близько 90% падаючих на нього світлових променів.
   Алюмінієві сплави - сплави алюмінію з добавками інших елементів - володіють міцністю, легкістю, стійкістю до дії атмосфери і води. Міцність алюмінієвих сплавів перевищує міцність чистого алюмінію в 10 разів, що дозволяє створювати з них відносно легкі, але довговічні конструкції.
  Алюмінієві сплави поділяють на ливарні і деформовані. Деформовані сплави легко піддаються ковці. Зазвичай їх використовують для ковки виробів, що зазнають значних навантажень. Добавка до алюмінію того чи іншого елемента призводить до зміни його властивостей. В залежності від фізичних властивостей деформовані сплави алюмінію утворюють 2 групи:
  • Високопластичні сплави з магнієм і марганцем (маркують літерами "АМГ");
  • Міцні сплави з цинком ( "В"), кремнієм ( "АВ") і міддю ( "Д").
  Перші відрізняються високою пластичністю і гарною стійкістю до корозії. Вони добре куються в холодному вигляді і піддаються зварюванню. Другі мають підвищену міцність і одночасно ковкість.

   7. Мідь і її сплави
   Мідь - м'який метал червоного кольору. Густина міді - 8,96 г / куб, см.
   Температура плавлення - 1083 ° С, температура кипіння - 2600 ° С.
   Хоч мідь є м'яким металом і при холодній ковці вона ущільнюється і стає досить твердою. Не піддається гартуванню. З часом мідні вироби, що знаходяться у вологих умовах (при вологості вище 75%), покриваються зеленуватим нальотом - патиною. Патина додає виробам з міді гарний старовинний вигляд. Суцільна патина, без дефектів, оберігає метал від подальшого руйнування. Природна плівка рідко буває бездоганною, без розривів, тому надійніше захищає мідний виріб штучна патина.

   8. Латунь - сплав міді з цинком (до 38%).
   Латунь - це міцний метал золотисто-жовтого кольору, який легко обробляється. Вона менше, ніж мідь, окислюється, має більшу міцність, але і меншу пластичність. Сучасна промисловість випускає 7 марок звичайної і 18 марок спеціальної латуні. Звичайні латуні використовують для виготовлення тонкостінних виробів, труб, коліс, шестерень і т.п. Спеціальні, або леговані, латуні містять домішки алюмінію, свинцю, нікелю, марганцю, заліза та інших елементів. Усі спеціальні латуні відрізняються гарним кольором, інтенсивним блиском, підвищеною міцністю і корозійною стійкістю.
   Латуні з добавкою алюмінію (0,4-2,5%) по зовнішньому вигляду схожі на золото. У ювелірній справі застосовується латунь з 2,5% алюмінію і 2,5% цинку, яка за зовнішнім виглядом практично не відрізняється від золота 583-ей проби.
   Для ручного кування зазвичай використовують марки латуні з високим вмістом міді: Л62, Л68, Л80, Л90 та ін. Цифри у маркуванні позначають відсоток вмісту міді. Так, латунь марки Л90 містить 90% міді. Також в ковальському ремеслі використовують спеціальні латуні з легуючими добавками.

   9. Бронза - сплав міді з 8-10% олова.
   Олов'яна бронза має високу стійкість до корозії і добре кується, тому її часто використовують для виготовлення художніх виробів. Твердість бронзи залежить від процентного вмісту олова.
   Дефіцит і дорожнеча олова сприяли витісненню олов'яної бронзи сплавами міді з додаванням інших елементів:
  • Алюмінієвої бронзою (з добавкою 5-10% алюмінію),
  • Свинцевою бронзою,
  • Кремнієвої бронзою,
  • Виключно довговічною берилієвої бронзою (з додаванням 2% берилію).
  У мідно-нікелевих сплавах основною домішкою до міді є нікель. Такі сплави відрізняються від латуні та бронзи гарним сріблясто-білим кольором. До мідно-нікелевих сплавів відносять мельхіор і нейзильбер, які використовують для виготовлення столових приладів, домашнього начиння і художніх виробів.

   10. Мельхіор - сплав міді з добавкою 5-33% нікелю.
  Метал стійкий до дії агресивних середовищ (включаючи морську воду і гаряча пара); має високу стійкість і в той же час в'язкістю та ковкість. Добре обробляється в холодному стані. Мельхіор широко використовують у виробництві ювелірних виробів та посуду, які потім нерідко піддають срібленню.

   11. Нейзильбор - сплав міді, нікелю (5-35%) і цинку (13-45%).
   Це стійкий до дії вологи, органічних кислот і солей метал з красивим сріблястим кольором. Відрізняється високою твердістю і пружністю. Використовують у виробництві медичних інструментів, посуду і, звичайно ж, ювелірних виробів.

Останні новини, каталоги, прайси, статті, приклади робіт компанії "Статус Груп" можна переглянути на головній сторінці. Також радимо завітати до нашого Інтернет-магазину.
Категорія: Статті про металообробне обладнання та художню ковку | Додав: Bratello (11.02.2010) | Автор: Bratello E
Переглядів: 4157 | Теги: н/ж, ковка, Дизайн, Дерево, haboe, нержавіюча сталь, скло, гартування, художня ковка, сталь | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Четвер, 24.09.2020, 12:39
Вітаю Вас Гість

Форма входу

Переклад сайту

Категорії розділу

Статті про сходи [10]
В цій категорії зібрані статті, що стосуються сходів. Тенденції у сфері дизайну, архітектури інтер'єру та екстер'єру, із застосуванням новітніх технологій виробництва сходів.
Статті про огорожі [15]
В розділі зібрані статті про перильні огорожі, огорожі терас та балконів, вікон. Новітні тенденції, матеріали, дизайн, технології виробництва тощо.
Статті про козирки [10]
В розділі зібрані статті про все, що стосується козирків. Системи кріплення, матеріали виготовлення, дизайн, технології виробництва, новітні тенденції.
Статті про металообробне обладнання та художню ковку [23]
В розділі зібрані статті про новітнє металообробне обладнання, верстати для декоративно-художньої ковки металу, технології виробництва та застосування.

Пошук по магазину


Пошук по сайту


Валюта

Теги

Наше опитування

Оцініть наш сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 1

Новини

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0