т.:(044) 362-54-78, т/ф.:(044) 277-39-01
м.Київ, вул. Лебедєва-Кумача, 6
050-982-52-93
067-218-04-35

Каталог статей

Головна » Статті » Статті про металообробне обладнання та художню ковку

Художня ковка. Інструменти і пристосування
  Художня ковка дуже трудомісткий процес і для нього потрібні спеціальні інструменти. Всі етапи роботи над кованим виробом проходять на ковадлі. Найбільш поширений тип - однороге ковадло. Виготовляється воно з незагартованої сталі з привареною зверху загартованою пластиною. На розі зручно загинати метал, а в отвори на протилежному краю можна вставляти різні пристосування для ковки. Рубати метал слід тільки у основі рога, тому що на загартованій частині ковадла зубило швидко робиться непридатним.
   Зазвичай ковадло міцно закріплюється на невисокому дубовому пеньку. Вага його може бути 50 кг і більше - в залежності від характеру художньої ковки та величини оброблюваних деталей. Шперакі - маленькі пристосування, вставляються в отвори в ковадлі. На шпераках вибивають і правляться різні елементи візерунка.
   Обробляють метал при невеликих поковках ручником-молотком, ним же вказують місце, по якому повинен бити кувалдою молотобоєць. Вага ручника від 0,5 до 1,5 кг. Робоча частина - плоска, верхня - закруглена або загострена (у вигляді тупого зубила). Верхня і нижня частини загартовуються. Довжина ручки 300-400 мм. Кувалда-молот важить від 2 до 8 кг. Коваль-молотобоєць тримає кувалду обома руками. Обидва кінці кувалди плоскі. Рукоятка (з метою меншої віддачі в руки) робиться з деревини легкої та міцної горобини.
   Із жару оброблювана деталь (поковка) виймається і утримується в процесі роботи кліщами, що мають найрізноманітніші форми губок. Залежно від характеру деталі губки можуть бути плоскими, напівкруглими, трубчастими. При необхідності їх можна нагрівати і змінювати відповідно до профілю поковки. Ковку завжди слід щільно і міцно обхоплювати кліщами.
   Для рубання та різання заліза застосовують зубила і підсічки. На відміну від зубил, що використовуються слюсарями, вони мають дерев'яні ручки. Підсічку вставляють в отвір у ковадлі. Деталь кладуть між підсічкою і зубилом і розрубують ударом кувалди з зубилу. Насічку (не наскрізну) проводять на майданчику ковадла, а розрубку пластини - біля основи рога, щоб уникнути псування зубила. У всіх операціях деталь потрібно міцно утримувати кліщами. Для пробивання отворів служать пробійники, вони можуть мати різноманітні перерізи - круглі, квадратні, прямокутні і ін.
  Щоб поковці надати грановану, циліндричну або еліптичну форму, її обробляють в обжимках. Це пристосування має верхню та нижню частини. Верхня насаджується на дерев'яну ручку, нижня закріплюються в отворі ковадла.
  Праска випрасовує поверхню виробу. Нижня частина її добре відшліфована і в залежності від виду робіт може мати розміри 12x12 - 30x30 мм.
  Канавки, поглиблення і всілякі ямки наносяться підбійками, що мають саму різну конфігурацію. Пристосування для художньої ковки різноманітні. В одному випадку це відлита чавунна плита з поглибленням певної форми і малюнка. Розпечену поковку ударами молота вганяють у поглиблення, при цьому вона приймає їх форму. В іншому випадку застосовують сталеву плиту, в якій свердлять отвори, вставляють штирі і між ними згинають розпечену смугу, надаючи потрібну форму.
  Для кування складних фігурних елементів попередньо з жерсті або тонкого листового заліза вирізують шаблон.

Останні новини, каталоги, прайси, статті, приклади робіт компанії "Статус Груп" можна переглянути на головній сторінці. Також радимо завітати до нашого Інтернет-магазину.
Категорія: Статті про металообробне обладнання та художню ковку | Додав: Bratello (11.02.2010) | Автор: Bratello E
Переглядів: 1307 | Теги: н/ж, ковка, дизайн, haboe, дерево, скло, нержавіюча сталь, гартування, художня ковка, Сталь | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Субота, 27.04.2024, 00:43
Вітаю Вас Гість

Форма входу

Переклад сайту

Категорії розділу

Статті про сходи [10]
В цій категорії зібрані статті, що стосуються сходів. Тенденції у сфері дизайну, архітектури інтер'єру та екстер'єру, із застосуванням новітніх технологій виробництва сходів.
Статті про огорожі [15]
В розділі зібрані статті про перильні огорожі, огорожі терас та балконів, вікон. Новітні тенденції, матеріали, дизайн, технології виробництва тощо.
Статті про козирки [10]
В розділі зібрані статті про все, що стосується козирків. Системи кріплення, матеріали виготовлення, дизайн, технології виробництва, новітні тенденції.
Статті про металообробне обладнання та художню ковку [23]
В розділі зібрані статті про новітнє металообробне обладнання, верстати для декоративно-художньої ковки металу, технології виробництва та застосування.

Пошук по магазину


Пошук по сайту


Валюта

Теги

Наше опитування

Оцініть наш сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Погано
5. Жахливо
Всього відповідей: 1

Новини

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0